رهبری به معنای الهام گرفتن برای گروهی از مردم است که مایلند به شما کمک کنند تا تصویری را که در ذهن دارید به واقعیت تبدیل کنید.

رهبر بودن کار آسانی نیست.
شما نه تنها در قبال خودتان، بلکه در قبال کل تیمتان و در برخی موارد، در قبال سرنوشت همه طرفدارانتان نیز مسئول هستید.

برای این منظور، کسانی که در دنیای موفقیت، فناوری، صنعت، پوشاک و غیره رهبر می شوند، افراد بزرگی هستند. بزرگسالان به راحتی تجربیات خود را با دیگران به اشتراک می گذارند زیرا می دانند موفقیت دیگران به معنای موفقیت خودشان است.

در این مقاله 22 توصیه از بهترین رهبران حال حاضر جهان در زمینه های مختلف کارآفرینی را گردآوری کرده ایم. هر کدام از این افراد در زمینه فعالیت خود مشهور هستند و طرفداران زیادی دارند... و البته مورد تایید تیم 12CEO نیز هستند!

یک خودکار و کاغذ بردارید و مهم ترین نکات مهم برای موفقیت در کسب و کار خود را یادداشت نمائید:

تمرکز

همیشه می شنویم که رهبری یعنی تصمیم گیری های مهم و ناآشنا. اما این جمله کاملاً حقیقت را نمی گوید زیرا اهمیت تمرکز را به واقعیت تبدیل نمی کند.
رهبری عدم تجربه در مسائل کوچک است.
در واقع، نباید اجازه داد که چیزهای کوچک شما را متمرکز نگه دارند. برای انجام کارهای ضروری و مهم باید به طور انتخابی از چیزهای کوچک غافل باشید وگرنه شما را غرق می کنند.
تیم فریس، مجری Tim Ferriss Show

اعتماد به نفس

یک رهبر با داشتن بصیرت و ابراز همدلی با دیگران، همیشه اعتماد و احساس اطاعت را در دیگران القا می کند. به عنوان رهبری که می‌خواهد شناخته شود، احساس می‌کنم باید شجاعت و غرور خود را نشان دهم و در عین حال تلاش می‌کنم آموزش اصلی خود را که مبتنی بر مهربانی و خیرخواهی است، حفظ کنم.
با استفاده از این ویژگی ها می توانید احترام زیادی به دست آورید...
بری رفرتی ، مدیرعامل Ketchum

شفافیت

من هرگز با ایده پنهان شدن پشت نقاب موافق نبودم. به عنوان یک رهبر، تنها راهی که می دانم چگونه بین خودم و همکارانم اعتماد متقابل ایجاد کنم این است که صد در صد خودم باشم.
صادقانه و بدون هیچ تلاشی برای پوشاندن کاستی‌های گاه و بی‌گاه خود، نسبت به کاری که انجام می‌دهیم همدردی می‌کنیم. آنها به من این آزادی را می دهند که همیشه پیوسته و آگاهانه راه بروم.
کری پاتس ، مدیر ارشد روابط عمومی ESPN

درستکاری

کارمندان ما آینه ای از ارزش های رهبر خود هستند. اگر بر اساس اصول قهقرایی و شکست خورده ای که صداقت را توصیه می کنند و نه بر اساس اصولی که صداقت را یک ضرورت می دانند، عمل کنیم، پتانسیل انسانی و استعداد زیادی را از دست خواهیم داد.

اگر تمام تلاش شما این است که در تمام روابط خود فردی صادق باشید، این صداقت به دیگران نیز منتقل می شود و کار و فرهنگ شما همیشه همین گونه خواهد بود.

گونار لاولیس، بنیانگذار Thrive Market

انگیزه دادن

مردم می گفتند "من خودساخته ام" اما رهبران خودساخته نیستند. آنها مطرح کردند. وقتی برای اولین بار پا به آمریکا گذاشتم هیچ پولی نداشتم و تنها چیزی که همراهم داشتم کیف باشگاهم بود، اما نمی توانم بگویم که نداشتم. انگیزه و نصیحت زیادی از دیگران دریافت کردم و سپس ایمان و اشتیاق زیادی در من رشد کرد. به همین دلیل است که من همیشه به دوستان و غریبه ها انگیزه می دهم تا REDDIT کنند. انگیزه‌های او را به خوبی درک می‌کنم و اگر کسی بخواهد برای رسیدن به هدفی روی شانه‌ام بایستد، بیشتر از آن مشتاقم که او را روی شانه‌ام سوار کنم.
آرنولد شوارتزنگر قهرمان 7 مستر المپیاد در مسابقات پرورش اندام است

ادامه مطلب در موفقیت در کسب وکار