خیلی موقع ها بوده که از سرویس قاشق و چنگالی که خریده بودم ناراضی بودم چرا که بعد از مدتی استفاده رنگ آن ها عوض میشد و حالتی سیاه و کدر پیدا می کرد . برای همین تصمیم گرفتم تا به جای خرید این مدل قاشق و چنگال های بی کیفیت با صرف هزینه و وقت بیشتری سرویس قاشق چنگال با کیفیت تری را خریداری کنم اما مسئله ای که وجود داشت در رابطه با تشخیص قاشق و چنگال خوب و اصل می باشد.
راهنمای تشخیص قاشق و چنگال اصل
در این جا باید بیان کنیم که قاشق و چنگال ها اکثرا از فولاد ضد زنگ و یا استیل ساخته می شوند ، این جنس از مقاومت خوبی برخوردار بوده و در برابر خوردگی و درجه حرارت بالا به خوبی عمل می کند . فولاد ضد زنگ در واقع دارای ده درصد کروم و مقدار بسیار کمی نیکل هستند ، در این جا باید بیان کنیم که هر اندازه درصد کروم بالاتر باشد مقاومت جنس استیل نیز افزایش پیدا می کند . البته این مقاومت در مقابل زنگ زدگی و ایجاد لکه بیشتر موثر است و وجود نیکل هم بیشتر برای روشن تر شدن فلز انجام می شود . ست قاشق چنگال های جعلی دارای یک قطعه فلز هستند که در دمای بالا به راحتی گرم شده و با دست تغییر شکل پیدا می کنند.
- توجه به میزان درخشندگی
- استفاده از آهنربا در تشخیص قاشق و چنگال اصل
- توجه به اعداد درج شده بر روی قاشق و چنگال ها
- بررسی وزن قاشق و چنگال
از اجزایی که از هر کدام از آن به اندازه تعداد افراد وجود دارد می توان به موارد زیر اشاره کرد :
قاشق غذاخوری، قاشق سوپ‌ خوری، قاشق شربت ‌خوری، قاشق چای ‌خوری یا قهوه ‌خوری، چنگال غذا خوری، چنگال سالاد، چنگال دسر، چنگال مخصوص سرو ماهی، کارد غذا خوری، کارد مخصوص برش کرده و پنیر، کارد مخصوص سرو ماهی، کارد استیک
انتخاب سنتر